Ir sestdienas agrs rīts, bet talcinieku lokā uzņēmēji, Malnavas koledžas pedagogi, studenti un apkārtējie zemnieki, jau talko pilnā sparā. Atkritumu maisi pildījās ļoti ātri un arī kubikmetri krājās ne pa jokam.

"Kultūras slānis vismaz 40 gadi, ko mēs atradām tajās zemes dzīlēs. Pa logu izlidinātais parāda braucēju kultūru. Ja nākamreiz viņi piedalīsies talkā, varbūt sapratīs."

Arī mežu tīrījām - pateicoties tam, arī dzīvniekiem pastaiga būs savādāka sakoptā vidē. Tur bija arī daudz stiklu, kas dzīvniekiem var nest bēdīgu iznākumu," stāsta talkotāja Evita.

"Uz doto brīdi vairāku hektāru areālu esam sakopuši, un pieteicāmies kā oficiāli talkotāji. Izturīgus maisus, kurā visu šo mūsu kultūrslāni un neapzinīgu līdzpilsoņu atkritumus savāks tālāk," stāsta Edgars Romanovskis.

Lasīt tālāk ...

 

100% dabīgā Tomātu sula no Mežvidu tomātiem tagad atrodama 

visos SKY un PRISMA lielveikalos, kā arī veikalā iDille (t/c Barona centrs).  

 

 

Pagaršojiet un novērtējiet dabīgās sulas neatkārtojamo garšu!

 

 

Sula tiek spiesta tikai no Mežvidu siltumnīcās audzētiem tomātiem. Sulai tiek pievienots sāls un tā tiek pasterizēta un iepildīta speciālos plastikāta maisos. Tomātu sulu var uzglabāt līdz 30 dienām no atvēršanas brīža, jo sulas pakā neiekļūst skābeklis, līdz ar to sula nevar sabojāties pietiekami ilgu laiku pēc atvēršanas.

 

 

 

Tomātu sulu ražošanu esam uzsākuši pateicoties sadarbībai ar z/s Eži. Šajā saimniecībā jau vairākus gadus tiek audzēti āboli, kuri pārtop dabīgā sulā. Šī pieredze tiek izmantota arī tomātu sulu pagatavošanā. 

2015.gada janvārī SIA „Latgales dārzeņu loģistika” pārstāvji piedalījās pasaulē lielākajā un nozīmīgākajā lauksaimniecības, pārtikas un dārzkopības izstādē Berlīnē - „Zaļā nedēļa”.

 

Izstādes apmeklētājiem tika piedāvāts nogaršot 100% dabīgo tomātu sulu, kas pagatavota no Mežvidos audzētiem tomātiem. 

 

 

              

 

 

Viens no lauksaimniecības attīstības virzītājiem ir kooperācija. Apvienojot spēkus, iespējams palielināt produkcijas daudzumu, līdz ar to kļūt konkurētspējīgākiem tirgū. Šī gada 20.februārī, Malnavas koledžā, seminārā “Sadarbības modeļu attīstīšana uzņēmējdarbības veicināšanai”, tika uzrunāti vietējie lauksaimnieki, klātesošos uzrunāja Malnavas koledžas vadība, Rēzeknes augstskolas rektors Edmunds Teirumnieks, Latvijas Atjaunojamās enerģijas federācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Irbe, Latgales plānošanas reģiona pārstāvji un uzņēmēji.

 

 

Semināra noslēgumā tika parakstīts SIA „Latgales dārzeņu loģistika” un Malnavas koledžas sadarbības līgums, kas paredz iespējas koledžas audzēkņiem iziet mācību praksi Mežvidu siltumnīcās, iespēju izmantot siltumnīcas praktiskajās nodarbībās jauno dārzkopības speciālistu apmācības procesā. Puses vienojās par sadarbību  kopēju projektu īstenošanā.

 

 

    

 

 

 

Rīga, 6.nov., LETA. Kārsavas novada ziemas siltumnīcu kompleksā "Mežvidi" līdztekus tomātu audzēšanai tuvākajā laikā plāno pievērsties arī pārstrādei, ražojot tomātu mērces un 100% dabīgās tomātu sulas, savukārt nākotnē sadarbībā ar vietējiem lauksaimniekiem tiek plānota arī zemeņu audzēšana, aģentūru LETA informēja SIA "Latgales dārzeņu loģistika'' valdes loceklis Edgars Romanovskis.

 

"Tomātu mērču projekts tiek īstenots ciešā sadarbībā ar Latvijā pazīstamo vietējo picēriju tīklu "Pica Lu-Lū", kur tās arī varēs nobaudīt. Jau iepriekšējā sezonā izveidojusies veiksmīga sadarbība ar "šo picēriju, kura picu izgatavošanā izmantoja Mežvidu tomātus. Savukārt sulu ražošana iecerēta sadarbībā ar Dagdas novada zemnieku saimniecību "Eži". Īstenojot paplašināšanas projektu, tomātu pārstrāde tiek plānota jaunajā pārstādes cehā, kas tiks izvietots "Mežvidu" siltumnīcu kompleksā," sacīja Romanovskis.

 

"Mežvidu" vadītājs norādīja, ka turpmākajos divos gados plānota vērienīga siltumnīcu kompleksa paplašināšana, palielinot audzēšanas platību līdz 1,5 hektāriem un uzbūvējot dārzeņu un augļu pārstrādes cehu.

 

Viņš arī sacīja, ka augustā ir sākusi darbu koksnes biomasas koģenerācijas elektrostacija, kuras saražotā siltumenerģija tiek izmantota siltumnīcas kompleksa darbības nodrošināšanai.

 

Tāpat Romanovskis norādīja, ka jau šonedēļ "Mežvidu" svaigie tomāti nonāk pie pircējiem. Šajā sezonā piedāvāta jau iepazītā ķekaru tomātu šķirne "Komeet", kā arī "Vērša sirds" un eksperimentālā kārtā ir iestādītas četras jaunas ķekaru tomātu šķirnes ar sevišķi labām garšas īpašībām. Jaunā tomātu raža nopērkama Ludzas, Kārsavas un Rēzeknes veikalos, un šajās dienās tie jau nonāk arī lielveikalu tirdzniecības ķēdēs, kur tie gaidīs savus pircējus.

Lasīt tālāk ...