Ir sestdienas agrs rīts, bet talcinieku lokā uzņēmēji, Malnavas koledžas pedagogi, studenti un apkārtējie zemnieki, jau talko pilnā sparā. Atkritumu maisi pildījās ļoti ātri un arī kubikmetri krājās ne pa jokam.

"Kultūras slānis vismaz 40 gadi, ko mēs atradām tajās zemes dzīlēs. Pa logu izlidinātais parāda braucēju kultūru. Ja nākamreiz viņi piedalīsies talkā, varbūt sapratīs."

Arī mežu tīrījām - pateicoties tam, arī dzīvniekiem pastaiga būs savādāka sakoptā vidē. Tur bija arī daudz stiklu, kas dzīvniekiem var nest bēdīgu iznākumu," stāsta talkotāja Evita.

"Uz doto brīdi vairāku hektāru areālu esam sakopuši, un pieteicāmies kā oficiāli talkotāji. Izturīgus maisus, kurā visu šo mūsu kultūrslāni un neapzinīgu līdzpilsoņu atkritumus savāks tālāk," stāsta Edgars Romanovskis.

 

Šī entuziastu talka ir saistīta ne tikai ar tālākas apkārtnes sakopšanu, bet arī ar jaunu siltumnīcu būvniecību potenciālā būvlaukumā. Uzņēmējs plāno šeit iekārtot augļu un dārzeņu  cehu, un darbi sāksies jau pavisam drīz. Pirmajā šī gada talkā palīdzēt bija ieradušies arī sadarbības partneri, kuri nodarbojas ar mežu apsaimniekošanu, kopīgi izkopjot vairāk kā hektāra meža platību un iestādot divus tūkstošus jaunu lapegļu stādu. 

"Esmu lasījis, ka lapegles aug līdz 600 gadu. Mēs būvējam savu darbību ilgtermiņā," sacīja Edgars Romanovskis.